Kotlar Sadece Giymek İçin mi?

Kotlar Sadece Giymek İçin mi?

Bu tablolar boya ve fırça kullanılarak yapılmıyor. Eskimiş, artık kullanılmayan denim kumaş kullanılarak yapılıyor. Hem dünyada hem de Türkiye’de denim tablo yapan farklı isimler var. Ian Berry ve Deniz Sağdıç bunlardan sadece ikisi…

 

Farklı tonlardaki Jean kumaşlarını keserek, dikerek ve yapıştırarak bazen portreler bazen de şehir manzaralı muhteşem tablolar yapıyorlar. Sadece emin kumaş kullanılarak bu tabloları oluşturmanın pek de kolay olmadığını tahmin edebilirsiniz. Sanatçılar eserlerine gerçeklik katabilmek için milimetrik renk kontrastlarını ve gölgelendirmeler oldukça ustalıkla gerçekleştiriyorlar.

 

 

 

Boya kullandığımızda istediğimiz renkleri birbirine karıştırarak istediğimiz tonda renk elde etmemiz mümkün… Ancak kumaşla bunu yapmaya çalışmak!.. Kumaşla renk geçişleri oluşturmanın ne kadar zor olacağını eminim tahmin edebilirsiniz, bu nedenle de ortaya çıkarılan sanat eserleri çok kıymetli.

 

Şimdi birkaç örneğini ileteceğimiz bu resimlerin her bir karesi sadece ve sadece jean kumaşından oluşuyor. İnanılmaz değil mi?

Etiketler: denim stilleri, denim tarihi, rodi, rodi jeans, rodi mood
Nisan 13, 2022
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR